Fudbalska reprezentacija amputiraca Turske prvak Evrope

Emrah Oktay  | 09.10.2017 - Update : 10.10.2017

Istanbul

ISTANBUL (AA) - Fudbalska reprezentacija amputiraca Turske je postala prvak Evrope tako što je u finalu Evropskog fudbalskog prvenstva za amputirce u Istanbulu savladala Englesku sa 2:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Turska je u finalnom meču, koji se igrao na "Vodafone Parku", povela u 25. minuti golom Omera Guleryuza, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Engleska je u 50. minuti uspjela izjednačiti golom Westbrooka.

Selekcija Turske je ipak u sudijskoj nadoknadi uspjela ponovno povesti golom Osmana Cakmaka, što je bio i konačan rezultat meča.

Domaćin Evropskog fudbalskog prvenstva za amputirce je bila Turska.