Damir Džumhur osvojio ATP turnir u Sankt Peterburgu

Pobjedom nad Fogninijem, Džumhur je došao do prve ATP titule u karijeri, što će mu donijeti ranking karijere jer ulazi među 40 najboljih tenisera svijeta

Elvir Hodzic  | 24.09.2017 - Update : 25.09.2017
Damir Džumhur osvojio ATP turnir u Sankt Peterburgu Fotoreporter: Sergey Mihailicenko - Anadolu Agency

Sarajevo

SARAJEVO (AA) – Najbolji bosanskohercegovački teniser, Damir Džumhur, pobijedio je favoriziranog Italijana Fabija Fogninija u finalu ATP turnira u Sankt Petersburgu, javlja Anadolu Agency (AA).

Nakon dva poraza u međusobnim duelima, Džumhur je danas napravio veliki rezultatski preokret i došao do prve pobjede nad trenutno 29. igračem svijeta, Fogninija, a tako i do prve titule u elitnoj teniskoj seriji.

Italijan je u prvom setu bez većih problema oduzeo dva puta servis Džumhuru i poveo s 6:3, ali u nastavku meča Džumhur podiže igru na viši nivo i osvajanjem dva naredna seta 6:4 i 6.2 ostvaruje historijski uspjeh za bh. tenis.

Džumhur je pobjedom u finalu turnira s nagradnim fondom većim od milion dolara ostvario historijski uspjeh i osigurao ulazak među 40 najboljih igrača na ATP listi, što mu je ranking karijere.