Fudbalerke SFK 2000 poslije trijumfa na startu kvalifikacija za Ligu prvaka: Igrale smo kao jedno

Izabranice trenerice Samire Hurem na sarajevskom stadionu Otoka rezultatom 1:0 nadigrale su izraelsku ekipu Ramat Hasharon, a pogodak je u 88. minuti susreta postigla Armisa Kuč

Amina Zornic  | 24.08.2016 - Update : 25.08.2016

Sarajevo

SARAJEVO (AA) - Fudbalerke SFK 2000 Sarajevo jučer su pobjedom otvorile kvalifikacioni UEFA turnir za Ligu prvaka za žene u fudbalu koji se održava u Sarajevu. Pobjeda je podigla samopouzdanje u ekipi u kojoj vjeruju da i u narednim dvjema utakmicama mogu nastaviti pobjedonosni niz, javlja Anadolu Agency (AA).

Izabranice trenerice Samire Hurem na sarajevskom stadionu Otoka rezultatom 1:0 nadigrale su izraelsku ekipu Ramat Hasharon, a pogodak je u 88. minuti susreta postigla Armisa Kuč. SFK 2000 sutra očekuje utakmica protiv Rigasa iz Latvije, dok će u zadnjem kolu, u nedjelju 28. augusta, snage odmjeriti s ukrajinskim Kharkivom na stadionu "Asim Ferhatović-Hase".
Šesti put zaredom, a sedmi ukupno, Sarajevo ugošćava neke od ponajboljih evropskih ekipa u ženskom fudbalu.

Da je prva pobjeda jako bitna za samopouzdanje među igračicama, naglasila je trenerica Hurem dodajući kako će ekipa sa velikom ozbiljnošću nastaviti i u narednim utakmicama, od kojih je prva već sutra.