Kvalifikacije za SP 2019.: Velšanke bolje od bh. nogometašica u Zenici

Utakmica selekcija BiH i Velsa odigrana je u Trening centru NSBiH u Zenici

Haris Badzic  | 28.11.2017 - Update : 28.11.2017
Kvalifikacije za SP 2019.: Velšanke bolje od bh. nogometašica u Zenici Fotoreporter: Haris Badzic - Anadolu Agency

Sarajevo

ZENICA (AA) - Ženska nogometna A reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u Zenici poražena od Velšanki u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Francuskoj 2019. godine rezultatom 0:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Nogometašice Bosne i Hercegovine u 13. minuti prijete šutem Lidije Kuliš, ali golmanica Laura O'Sullivan brani. U 24. minuti pokušava i Marija Aleksić, ali bez uspjeha.

Na obje strane bilo je nekoliko povoljnih prilika za postizanje gola, ali niti jedna nije uspješno realizovana te se na odmor odlazi kod rezultata 0:0.

U drugom poluvremenu nakon pritiska gostujuće reprezentacije Kayleigh Green sa 16 metara šalje loptu iza leđa golmanice Almine Hodžić, čime Vels dolazi do prednosti 0:1 u 58. minuti.