Lendrić: Zasluženo smo osvojili tri boda u Krupi

Prvo poluvrijeme smo odigrali loše. U drugom smo se dogovorili da nismo dva mjeseca radili na pripremama da bi loše igrali i u nastavku smo zasluženo osvojili tri boda, izjavio je Ivan Lendrić

Bakir Tiro  | 27.02.2017 - Update : 27.02.2017

Sarajevo

SARAJEVO (AA) - Ivan Lendrić juče je bio čovjek odluke u duelu fudbalera Krupe i Željezničara u 19. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine. Golom u 65. minutu dobio je gostujući trijumf (1:0) timu iz Sarajeva i na taj način se sa Sulejmanom Krpićem (Sloboda) izjednačio na vrhu liste strijelaca u bh. društvu najboljih sa po 11 pogodaka.

”Bila je teška utakmica. Prvo poluvrijeme smo odigrali loše. U drugom smo se dogovorili da nismo dva mjeseca radili na pripremama da bi loše igrali i u nastavku smo zasluženo osvojili tri boda”, izjavio je Lendrić, prenosi Anadolu Agency (AA).

U narednom 20. kolu Željezničar će na stadionu ”Grbavica” dočekati Mladost Doboj Kakanj. Lendrić se nada novoj pobjedi, te je najavio ofanzivu ka golu protivnika.

”Ne bježimo od uloge favorita. Pozivam sve naše navijače da nas podrže protiv Mladosti”, istakao je Lendrić.

Nakon subotnjeg remija sa Čelikom u Zenici (1:1) Zrinjski sada ima dva boda prednosti u odnosu na drugoplasirano Sarajevo i četiri u odnosu na Željezničar. Prema mišljenjima mnogih fudbalskih stručnjaka, Zrinjski, Sarajevo i Željezničar trebali bi voditi trku za titulu prvaka BiH do posljednjeg kola.