Messi postao najbolji strijelac protiv Reala u istoriji španske La Lige

Messijev gol iz penala u 64. minuti za vodstvo Barcelone od 2:0 bio je njegov 17. pogodak u prvenstvenim duelima sa “kraljevskim klubom“

Dejan Maksimovic  | 23.12.2017 - Update : 24.12.2017
Messi postao najbolji strijelac protiv Reala u istoriji španske La Lige Fotoreporter: Burak Akbulut - Anadolu Agency

Sarajevo

MADRID (AA) – Barcelona je danas u 175. prvenstvenom El Clasicu protutnjala kroz Santaigo Bernabeu, te deklasirala Real sa 3:0 i pobjegla mu na 14 bodova prednosti. Prva “Barcina“ zvijezda Lionel Messi bio je strijelac jednog pogotka, čime je ušao u istoriju španskog fudbala kao najbolji strijelac protiv Reala, prenosi Anadolu Agency (AA).

Messijev gol iz penala u 64. minuti za vodstvo Barcelone od 2:0 bio je njegov 17. pogodak u prvenstvenim duelima sa “kraljevskim klubom“. To je najveći broj pogodaka koji je neki igrač bilo kojeg španskog kluba postigao u utakmicama sa Realom u La Ligi. Računajući sva takmičenja Messiju je to bio 25. gol protiv Madriđana.

Osim Argentinca, mrežu Keylora Navasa pogađali su Luis Suarez u 54. i Aleix Vidal u 90. minuti.

Nakon 17 odigranih kola Barcelona je lider La Lige sa 45 bodova, dok je Real na četvrtom mjestu sa 31 i utakmicom manje. Drugoplasirani Atletico Madrid ima 36, a trećeplasirana Valencia 34 boda uz susret manje.