Oko 400 učesnika na prvoj proljetnoj utrci u Sarajevu

U Sarajevu je danas održana prva proljetna utrka "Deksalgin 5k Spring Run" u organizaciji udruženja "Marathon“ Sarajevo

Alma Çekovic  | 23.04.2017 - Update : 23.04.2017
Oko 400 učesnika na prvoj proljetnoj utrci u Sarajevu Fotoreporter: AA/ Mustafa Öztürk

Sarajevo

SARAJEVO (AA) - U Sarajevu je danas održana prva proljetna utrka "Deksalgin 5k Spring Run" u organizaciji udruženja "Marathon“ Sarajevo, na kojoj je uprkos hladnom vremenu oko 400 takmičara pretrčalo pet kilometara, javlja Anadolu Agency (AA).

Učesnici sportske manifestacije s Trga djece Sarajeva trčali su pet kilometara kružnom dionicom preko Marijin Dvora, zatim duž tramvajske trase preko Vijećnice do Titove ulice gdje je bio cilj.

U takmičarskoj kategoriji muškaraca prvo mjesto osvojio je Osman Junuzović iz Doboj Istoka, drugi na cilju bio je Belmin Mrkanocić, također iz Doboja Istok, a treći je bio Uroš Gutić iz Atletskog kluba “Bosna” iz Sarajeva.

Na istoj relaciji u konkurenciji žena prva tri mjesta osvojile su Lucia Kamani, bosanskohercegovačka atletičarka porijeklom iz Kenije, Adela Čomor i Alma Hrnić, obje iz AK Novi Grad.

Pobjednicima je dodijeljena novčana nagrada uz medalju, pehar, cvijeće i sportsku torbu.