Sušićev Alanyaspora poražen od Galatasaraya

Bedrudin Brljavac  | 29.05.2017 - Update : 29.05.2017

Sarajevo

ANTALYA (AA) - Ekipa Aytemiz Alanyaspora, koju predvodi bh. stručnjak Safet Sušić, doživjela je poraz na domaćem terenu u 33. kolu Spor Toto Super Lige od Galatasaraya rezultatom 2:3, javlja Anadolu Agency (AA).

Gosti su poveli u 14. minuti golom Brume na asistenciju Holanđanina Wesleya Sneijdera.

Samo tri minute kasnije Galatasaray je povećao prednost preko Sinana Gumusa.

Alanyaspor je uspio smanjiti na 1:2 golom Vagnera Lovea u 23. minuti na asistenciju Fabricea N'Sakale.

Ipak, Galatasaray je u 28. minuti preko Sinana Gumusa, njegovog drugog gola u ovom meču, povećao prednost na 1:3.

Do kraja drugog poluvremena obje ekipe su imale po nekoliko izglednih prilika, ali se rezultat ipak nije mijenjao.

Domaćin je u drugom poluvremenuo krenuo dosta agresivnije pa su u 76. minuti uspjeli golom Vagnera Lovea iz jedanaesterca da smanje na 2:3.

U nastavku meča nije bilo pogodaka pa je Galatasaray, kojeg predvodi hrvatski stručnjak Igor Tudor, upisao pobjedu u pretposljednjem kolu turske lige.

Nakon 33. kola, Alanyaspor zauzima 11. mjesto sa 40 bodova, dok je Galatasaray na četvrtoj poziciji sa 61 bodom. Bešiktaš, koji je već osigurao titulu prvaka, zauzima prvo mjesto sa 74 boda, a prate ga Bašakšehir sa 70 i Fenerbahče sa 61 bodom.