Turska Super liga: Galatasaray deklasirao Bursaspor sa 5:0

Emrah Oktay  | 23.02.2018 - Update : 24.02.2018
Turska Super liga: Galatasaray deklasirao Bursaspor sa 5:0 Fotoreporter: Berk Özkan - Anadolu Agency

Istanbul

ISTANBUL (AA) - Galatasaray je u 23. kolu turske Super lige u Istanbulu savladao Bursaspor s ubjedljivih 5:0, javlja Anadolu Agency (AA).

Domaćin je poveo već u 11. minuti golom Bafetimbija Gomisa na asistenciju Garryja Rodriguesa.

Galatasaray je golom Rodriguesa u 42. minuti već vodio 2:0, što je bio i rezultat prvog dijela igre.

Bursaspor je od 38. minute igrao sa igračem manje nakon što je William Troost-Ekong zaradio crveni karton.

Domaća ekipa je i u drugom poluvremenu nastavila s napadima, pa je u 49. minuti pogotkom Serdara Aziza stekla prednost od 3:0.

Gomis je u 72. minuti postigao svoj drugi pogodak u ovom meču i Galati donio prednost od 4:0.

Isti nogometaš je na asistenciju Rodriguesa u trećoj minuti sudijske nadoknade postigao svoj treći pogodak na ovoj utakmici, za konačnih 5:0 za domaću ekipu.

Galatasaray trenutno zauzima lidersku poziciju Super Lige sa 47 bodova, a slijede Bašakšehir sa 46 i utakmicom manje, Fenerbahče 44 i utakmicom manje i Bešiktaš 41, također utakmicom manje.