Почетна > спорт

спорт друго Вести

„Мурињо знае што можам да му донесам на тимот и тој е некој кој ме турка. И јас себеси се туркам напред, но тој ме прави подобар играч", рече Лукаку

Според соопштението на шпанскиот клуб, со остварен приход од 708 милиони евра во сезоната 2016 – 2017, тој постигна рекорд во историјата на клубот

На овогодинешните 23. по ред Олимписки игри учествуваат преку 3.000 спортисти од 97 земји, што е најмасовно учество во историјата на овие игри

Џо Харт минатата сезона ја помина на позајмица во Торино, а по враќањето, „менаџерот на граѓаните“, Џозеф Пеп Гвардиола, му рече дека може да побара нов клуб

Донесов одлука, но сега истото треба да го стори и Арсенал. Тоа зависи од нив. Морам да почекамеи да видам што тие сакаат. Мојата идеја е да играм и да ја освоиме Лигата на шампионите, рече Санчез

По повод годишнина на обидот за државен удар на 15 јули во Турција, вечерва во Гостивар се одржа пријателски фудбалски натпревар меѓу фудбалските ветерани на Галатасарај и на македонскиот фудбал

Во финалето на тенискиот турнир кој се одржува во Лондон, главниот град на Англија, се сретнаа четиринаесеттата носителка Мугуруса со десеттата носителка Вилијамс