Почетна > спорт

спорт друго Вести

На Самитот на ФИФА ќе се сретнат претседателите на фудбалските федерации и нивните високи функционери.

- На венчавката којашто се одржа во еден центар во Њу Орлеанс, присуствуваа околу 200 гости. Меѓу присутните имаше и многу познати личности како Бијонсе, Ким Кардашијан, Ева Лонгорија, Каролина Возњацки, Кели Роуленд, Кијара и Ла Ла Антони

Бостон Селтикс ја извојува и 14. последователна победа во НБА, победувајќи го шампионот Голден стејт вориорс со резултат 92:88.

Доцна синоќа фудбалската селекција на Перу ја победи репрезентацијата на Нов Зеланд со резултат 2:0 и се избори за настап на Мундијалот

Иако во првиот натпревар на домашен терен Данска одигра 0:0 против Република Ирска, во синоќешниот натпревар како гостин, Данска извојува убедлива победа од 1:5 и се пласираше на Светското првенство во фудбал 2018.

Најголемото внимание на спортската јавност привлече сликата на селекторот Андерсон додека ја чисти соблекувалната по прославата на фудбалерите и најавата за можен настап на Ибрахимовиќ на СП

„Наредната сезона ќе биде крај за мене. Сите треба да застанат во еден одреден момент. Играњето фубал е прекрасно, но веќе имам 39 години, и ова влијае врз мојот перформанс“