ballina/ faqja kryesore > Turqia

Turqia Të Tjera Lajmet

Peshkatari turk Hasan Saglam i cili ishte në det kur ndodhi tërmeti prej 6.5 ballësh në Detin Egje, familja e të cilit mendonte se ai ka vdekur, nuk është kthyer në tokë me mendimin se "deti është më i sigurtë"

“Presim që Izraeli t’i dëgjojë thirrjet e bashkësisë ndërkombëtare për kthimin sa më shpejtë në 'status-quo' dhe heqjen e të gjitha kufizimeve në Al-Aksa", thuhet në reagimin e MPJ të Turqisë