anasayfa > politika

politika diğer Haberler

Başbakan Yardımcısı Akdağ, çocuk istismarı konusunda, "Bu hususta yaptıklarımız, düzenlemeler çok açıktır. Dolayısıyla aman ne olursunuz, birbirimizin niyetini sorgulamaya burada kalkışmayalım." dedi.

BBP Genel Başkanı Destici, AK Parti ve MHP ittifakını desteklediklerini net şekilde ifade ettiklerini belirterek, "Şu anda bizim ittifakın içinde yer almamız hususunda her şey olumlu gidiyor." dedi.

Başbakan Yıldırım, "Tarımsal hasılada Avrupa'da 4. sıradaydık şimdi birinci sıradayız. Teknolojide ilimde ne kadar iyi olursanız olun, tarım her devrin vazgeçilmez sektörüdür. Türkiye tarımda ihracatçı ülke konumundadır." dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, deprem konusunda İstanbul hakkında, "Dünyada metropol şehirler içerisinde 'en fazla risk taşıyan şehirler' sıralamasında İstanbul ilk 10'da yer alıyor." dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Çocuk istismarına karşı en ağır cezayı getireceğiz ve bu konuyu sonlandıracağız. Nasıl sonlandıracağız? Bu konuyu eğitimle, cezayla sonlandıracağız. Bir toplumsal barışı, toplumsal huzuru sağlayacağız." dedi.