видео / свет
АА го снимаше Хан Шејхун од воздух: Неточни тврдењата на Русија и Асад
Екипата на Anadolu Agency (AA) од воздух го снимаше регионот Хан Шејхун, недалеку од сирискиот град, Идлиб, кој на 4. април беше мета на нападот со хемиско оружје на силите на режимот на Асад
09.04.2017