видео / Турција
Ердоган ги прими сириското девојче Бана и нејзиното семејство
АНКАРА (АА) - Претседателот на Република Турција, Реџеп Таип Ердоган, денес во претседателската палата во Анкара го прими девојчето Бана ел Абед (7) од Сирија, која преку социјалните мрежи зборуваше за масакрот во Алепо.
21.12.2016