видео / свет
Сирија: Над 100 загинати во нападот со хемиско оружје
Министерот за здравство на Привремената влада на Сирија, Ферас Џунди, соопшти дека во нападот со хемиско оружје што го изврши режимот на Асад во појасот Хан Шејхун, во Идлиб, загинале повеќе од 100 лица
04.04.2017