EURO 2024: Holandija uvjerljivom pobjedom protiv Rumunije izborila četvrtfinale

Alma Dekovic  | 02.07.2024 - Update : 03.07.2024
EURO 2024: Holandija uvjerljivom pobjedom protiv Rumunije izborila četvrtfinale Foto: Mahmut Serdar Alakuş/AA

Minhen

Fudbaleri Holandije savladali su danas Rumuniju, rezultatom 3:0, te izborili plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Njemačkoj, javlja Anadolu.

Holandija i Rumunija odigrale su meč osmine finala Evropskog prvenstva u Alianz Areni u Minhenu.

Prvo poluvrijeme ovog susreta proteklo je dominacijom Holanđana koji su u više navrata opasno zaprijetili, a postigli su i pogodak u 20. minuti golom Codyja Gakpa.

U drugom dijelu Gakpu je poništen drugi pogodak. Donyell Malen je postigao drugi gol za Holanđane prvo u 83. minuti, a zatim i u 93. zatresao rumunsku mrežu i tako potvrdio pobjedu svoje ekipe.

Holandija će se u četvrtfinalu sastati s pobjednikom večerašnjeg duela Turkiye - Austrija.