EURO 2024: Portugal slavio protiv Češke

Reprezentacija Portugala je povela sa 2:1 golom Francisca Conceicaoa u drugoj minuti sudijske nadoknade, što je bio i konačan rezultat meča

Bedrudin Brljavac  | 18.06.2024 - Update : 19.06.2024
EURO 2024: Portugal slavio protiv Češke Foto; Halil Sağırkaya /AA

Leipzig

Fudbalska reprezentacija Portugala u prvom kolu grupe "F" Evropskog prvenstva 2024 (EURO 2024) savladala je Češku rezultatom 2:1, javlja Anadolu.

U utakmici koja se igrala u Leipzigu, selekcije Češke je povela golom Lukasa Provoda u 62. minuti.

Portugalci su uspjeli izjednačiti u 69. autogolom Robina Hranaca. Reprezentacija Portugala je potom povela sa 2:1 golom Francisca Conceicaoa u drugoj minuti sudijske nadoknade, što je bio i konačan rezultat meča.

U istoj grupi, ranije danas fudbalska reprezentacija Turkiye savladala je Gruziju rezultatom 3:1.