EURO 2024: Španija preokretom protiv Gruzije do četvrtfinala

Španija će u četvrtfinalu igrati protiv domaćina turnira, selekcije Njemačke

Bedrudin Brljavac  | 30.06.2024 - Update : 01.07.2024
EURO 2024: Španija preokretom protiv Gruzije do četvrtfinala Foto: Gökhan Balcı/AA

Keln

Fudbalska reprezentacija Španije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva (EURO 2024) nakon što je u osmini finala preokretom pobijedila Gruziju rezultatom 4:1, javlja Anadolu.

Utakmica Španije i Gruzije odigrana je na "RheinEnergieStadionu" u Kelnu u Njemačkoj gdje se održava ovogodišnji EURO.

Reprezentacija Gruzije je nakon odlične akcije povela u 18. minuti autogolom Robina Le Normanda, ali je selekcija Španije uspjela izjednačiti golom Rodrija u 39. minuti, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Španci su u nastavku krenuli silovito prema golu Gruzijaca te poslije sjajne akcije poveli sa 2:1 u 51. minuti pogotkom Fabiana Ruiza.

Selekcija Španije je u 75. minuti povećala prednost na 3:1 odličnim golom Nica Williamsa, a osam minuta kasnije Dani Olmo je povećao na 4:1, što je bio i konačan rezultat meča kojim su se Španci zasluženo plasirali u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

Španija će u četvrtfinalu igrati protiv domaćina turnira, selekcije Njemačke.

U ponedjeljak su na programu dva meča osmine finala, a sastaju se Francuska - Belgija i Portugal - Slovenija.