Fantastična Lana Pudar osvojila zlato na Evropskom juniorskom prvenstvu

Nakon dvije srebrene medalje na prvenstvu u Rimu, mlada Mostarka danas se okitila zlatom u disciplini 100 metara delfin

Elvır Hodzıc  | 11.07.2021 - Update : 12.07.2021

Sarajevo

Mlada bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je danas prvo mjesto i zlatnu medalju u disciplini na sto metara leptir na Evropskom juniorskom prvenstvu koje se održava u Rimu, javlja Anadolu Agency (AA).

Mostarka Pudar je kao najmlađa finalistkinja stazu isplivala u odličnom vremenu 57,56, a drugo mjesto je osvojila ruska plivačica Daria Klepikova, dok je bronzu kao trećeplasirana osvojila još jedna Ruskinja Anastazia Markova.

Pudar je ranije na Evropskom juniorskom prvenstvu osvojila druga mjesta i srebrene medalje u disciplinama 50 metara delfin i 200 metara delfin. Brže od nje su bile Ruskinje Klepikova i Markova.