Zylfije Adem Jakupi  | 06.10.2021 - Update : 07.10.2021
Kosovska džudistkinja Erza Muminović osvojila bronzu na juniorskom Svetskom prvenstvu Foto: Džudo savez Kosova /AA

Priština

Kosovska džudistkinja Erza Muminović osvojila je bronzanu medalju na juniorskom Svetskom prvenstvu u italijanskom gradu Olbi, prenosi Anadolu Agency (AA).

Erza Muminović je u kategoriji do 52 kilograma do medalje došla nakon pobede nad Španjolkom Arianom Toro Soler.

Prethodno je pobedila takmičarke iz Mongolije, SAD-a i Azerbejdžana, dok je u polufinalu izgubila od Italijanke Giulino Carna.

U kosovskoj ekipi je još i Fationa Kasapi u kategoriji do 57kg. Ona se takmiči u četvrtak.

Na ovom prvenstvu, koje traje od 6. do 10. oktobra, učestvuje 495 džudista iz 72 zemlje.