Dosta kvalitetniju partiju pružila je domaća ekipa Sarajeva, no utakmica je zvršena bez pobjednika rezultatom 0:0

Kemal Zorlak  | 25.07.2024 - Update : 26.07.2024
Remi Sarajeva i Spartaka iz Trnave u prvom meču drugog pretkola Konferencijske lige Foto: Samir Jordamović/AA

Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva remizirali su večeras u prvom meču drugog pretkola UEFA Konferencijske lige protiv gostujućeg Spartaka iz Trnave, a utakmica je zavšena bez golova, javlja Anadolu

“Bordo tim” je dosta kvalitetnije ušao u utakmicu odigranu na stadionu “Asim Ferhatović Hase” pred više od 25.000 navijača.

Prva značajna prilika fudbalera Zorana Zekića već u petoj minuti susreta. Kyeremeh je uspio doći do lopte nakon greške odbrane Spartaka, no sve se dobro završilo po golmana gostiju Zige Freliha.

Nekoliko prilika za fudbalere Sarajeva u nastavku. Možda najbolja je bila ona u 38. minuti. Gostujući golman pogriješio je pri ispucavanju lopte iz kaznenog prostora, sjajan šut napadača Sarajeva Guliashvilija, ali fantasitčma odbrana slovenačkog golmana Freliha. Prvo poluvrijeme završeno bez golova.

U drugom poluvremenu ponovo dominantije Sarajevo, osjetio se konstantan pritisak, bilo je nekoliko prilika, međutim klub sa Koševa imao je problema u realizaciji akcija da ozbiljnije zaprijeti golu gostiju iz Slovačke.

Promjene rezultata do kraja nije bilo, utakmica na Koševu završena je bez golova. Revanš utakmica igra se za sedam dana u slovačkoj Trnavi.