UEFA Liga nacija: Holandija deklasirala BiH u Eindhovenu

U redovima domaćina Holandije u listu strijelaca upisali su se Zirkzee (13.), Reijnders (45+) i Gakpo (56.), Weghorst (88.) i Simons (90+), a za reprezentaciju Bosne i Hercegovine strijelci su bili Demirović (27.) i Džeko (73.)

Kemal Zorlak  | 07.09.2024 - Update : 07.09.2024
UEFA Liga nacija: Holandija deklasirala BiH u Eindhovenu Foto: Nogometni/Fudbalski savez BiH

Eindhoven

Fudbalski reprezentativci Bosne i Hercegovine deklasirani su u subotu u Eindhovenu od selekcije Holandije, rezultatom 2:5, na startu nove sezone UEFA Lige nacija, javlja Anadolu.

Holanđani su prilično ofanzivno ušli u susret grupe 3 Lige A odigran na Philips stadionu u Eindhovenu. Pritisak je urodio plodom već u 13. minuti, kada je Joshua Zirkzee glavom savladao golmana “Zmajeva” Nikolu Vasilja.

Navijači Bosne i Hercegovine nisu dugo čekali na poravnanje. Napadač njemačkog Stuttgart Ermedin Demirović u 27. minuti potvrđuje klasu te odličnu loptu Denisa Huseinbašića šalje u mrežu holandskog golmana Barta Verbruggena.

I kada se činilo da Bosna i Hercegovina ide sa poravnanim rezultatom na pauzu, u sudijskoj nadoknadi domaći stižu ponovo do vodstva. Reijnders je “prošetao” pored prilično uspavane odbrane BiH i bez problema savladao Vasilja za 2:1.

Ofanzivna i dominantna igra Holanđana u drugom poluvremenu, treći u listu strijelaca upisuje se Gakpo u 56. minuti.

U nastavku nešto bolja partija reprezentativaca Bosne i Hercegovine koji uspijevaju izvršiti pritisak na Holanđane. U 74. minuti sjajan pas Bajraktarevića sa desne strane, Džeko se odlično snašao i smanjio vodstvo domaćih na 3:2.

Odlično funkcioniše dvojac Bajraktarević i Džeko. Ovoga puta Edin je ubacio, Bajraktarević bio u prilici da pogodi, no stiže tamo loptu holandski golman. Još par sjajnih dodavanja bh. reprezentativaca, nastavlja se pritisak i igra se uglavnom odvija na polovini Holandije.

Onda potpuni pad "Zmajeva", primili su još dva pogotka za svega četiri minute. Weghorst je pogodio u 88., a Simons u sudijskoj nadoknadi. Konačan rezultat utakmice Holadnija-BiH 5:2.

U istoj grupi Lige A Njemačka je slavila protiv Mađarske, rezultatom 5:0.

U grupi 1 Lige B Gruzija je danas slavila protiv Češke sa visokih 4:1, a u istoj grupi Ukrajina je poražena od Albanijom, rezultatom 1:2.

Irska je u grupi 2 Lige B poražena od gostujuće Engleske rezultatom 0:2, gdje je Grčka slavila protiv Finske sa 3:0.

U grupi 4 Lige C selekcije Farskih Ostrva i Sjeverne Makedonije remizirale su reazultatom 1:1, dok je Armenija porazila Latviju sa 4:1.

Moldavija je također slavila protiv Malte sa 2:0 u utakmici gurpe 2 Lige D.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.