Španija pobijedila Italiju i osigurala osminu finala Eura

Vesna Besic  | 21.06.2024 - Update : 21.06.2024
Španija pobijedila Italiju i osigurala osminu finala Eura Foto: Emin Sansar /AA

Sarajevo

Nogometna reprezentacija Španije pobijedila je večeras Italiju u 2. kolu grupne faze Evropskog prvenstva u Njemačkoj, javlja Anadolu.

Pobjedom od 1:0 Španije se pridružila Njemačkoj u osmini finala Evropskog prvenstva. Španija je dominirala u utakmici protiv aktuelnog evropskog prvaka.

Međutim, iako su imali veliki broj prilika Španci nisu mogli postići gol. U 55. minuti je Williams ubacio s lijeve strane, loptu je zakačio Donnarumma, a onda je u svoj gol šalje Calafiori.

Nico Williams sjajno je šutirao u 71. minuti, ali ovaj put je Italijane spasila prečka. Italijani su do kraja utakmice imali samo jedan jedini udarac u okvir gola svog protivnika.

Španci su ovom pobjedom osigurali prolaz u narednu fazu takmičenja jer imaju dvije pobjede u dvije odigrane utakmice.

U posljednjem kolu grupne faze Španija će igrati protiv Albanije u ponedjeljak od 21 sat. U istom terminu će Italija igrati s Hrvatskom, gdje ne smije izgubiti ako želi u nokaut fazu.