Почетна > спорт

спорт друго Вести

„Уште од групната фаза никој не веруваше во Рома, многумина мислеа дека нема да одиме понатаму, бидејќи за ривали ги имавме Атлетико Мадрид и Челзи...“

„По внимателно разгледување и разговор со луѓето од клубот, сметам дека е вистински момент да се повлечам“, соопшти Венгер

Артуро Видал, фудбалер на Баерн од Минхен, ја заврши сезоната, откако го оперираше коленото, поради што е принуден да паузира неколку недели

Управата на фудбалскиот клуб „Монако“ најави дека ќе им ги врати парите од билетите за синоќешниот натпревар во Париз, каде што новиот стар шампион на Франција, Парис Сен Жермен (ПСЖ), ги декласираше „кнезовите“

Парис Сен Жермен како домаќин на стадионот „Паркот на принцовите“, го совлада Монако, најблискиот противник на табелета, со резултат 7:1

Германецот Себастијан Фетел од тимот на Ферари ја освои пол-позицијата пред утрешната трка за „Големата награда на Кина“ во Формула 1