Избор од уредникот

Мислам дека тоа би можело да биде една од идеите во иднина, но за тоа мораме да разговараме. Патувањето од Португалија до Азербејџан е, на пример, исто како да одите во Њујорк, изјави Александер Чеферин, претседателот на УЕФА.

Генералниот секретар на Обединетите нации, Бан Ки-мун го повика режимот на сирискиот претседател Башар ал-Асад да ги прекине летовите на воените авиони и бомбардирањето на Алепо

Од СЈО велат дека со предлозите е побарано од Судот осомничените лица да се јавуваат еднаш неделно, односно секој вторник во 10 часот кај определено службено лице во Основниот суд Скопје 1 Скопје

друго

Во акцијата е спречено нелегално минување на 11 странски државјани, од кои шест се деца, а согласно надлежностите, возилата со возачите и нелегалните минувачи се обезбедени и предадени на надлежните органи од МВР за понатамошната постапка.