përzgjedhja e editorit

Papunësia në rajon tek disa vende shënon rritje ndërsa tek disa shënon ulje, ku përveç Sllovenisë të gjitha shtetet tjera në rajon kanë shkallë të papunësisë mbi dhjetë përqind
arkiv

Mediat vendase raportojnë se dridhjet janë ndjerë në kryeqytet italian Romë, ndërsa raportime për dëme materiale dhe viktima ende nuk ka

kategoria e titullit

Pasi në vitin 2016 me Real Madridin fitoi Ligën e Kampionëve dhe FIFA Kampionatin Botëror të Klubeve, dhe me Portugalinë u bë kampion i Evropës, Ronaldo fitoi “Topin e Artë”

Pasi ka punuar në shkolla të ndryshme të qytetit të Bartın-it si mësuese e edukimit fizik, Nergisi, në moshën 73-vjeçare vendosi të fillojë boksin duke u frymëzuar nga një kolege e saj

Futbollisti 25 vjeçar i cili ka ardhur në Turqi dy vite më parë banon në qytezën Kadınhanı të Konyas. Nigeriani është një nga lojtarët më të rëndësishëm të skuadrës së këtij qyteti, Saiteli Kadınhanı Belediyespor