anasayfa > Akıncı Üssü İddianamesi

Akıncı Üssü İddianamesi diğer Haberler

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Akıncı Hava Üssü'ndeki olaylara ilişkin iddianamede, Adil Öksüz ile darbenin sivil yöneticilerinin darbeye hazırlık faaliyetleri kapsamında gerçekleştirdiği yurt dışı ziyaretlerine yer verildi.

Darbe girişimi sırasında Akıncı Hava Üssü'ndeki olaylara ilişkin iddianamede yer alan kamera görüntüleri, telsiz ve telefon görüşmeleri, MASAK raporları,delil ve ifadeler, şüphelilerin yalanlarını gözler önüne serdi.

Akın Öztürk'ün damadı, eski filo komutanı Karakuş'un, FETÖ'nün darbe girişiminin ana merkezi Akıncı Üssü'nde 15 Temmuz 2016 öncesi sorgu odalarını ve üsteki bazı odaları temizlettirdiği belirlendi.

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'ndeki olaylara ilişkin hazırlanan iddianamede, şüphelilerden eski 4. Ana Jet Üs Komutanı Hava Tuğgeneral Hakan Evrim'in emir ve talimatları doğrultusunda yaşananlar ayrıntılarıyla gözler önüne serildi.

"Silah kullanmayı bilmem" iddiasında bulunan eski Binbaşı Mehmet Fatih Çavur'un, darbe girişiminden bir gün önce evinde, bombalama eylemlerinde bulunan pilotlarla toplantı yaptığı ve darbe yöneticileri arasında yer aldığı tespit edildi.