anasayfa > Darbe Girişimi Çatı Davası

Darbe Girişimi Çatı Davası diğer Haberler

FETÖ'nün darbe girişimi davası sanıklarından eski Binbaşı Balcı, sivil vatandaşlara ateş ettiği görüntüleri, "Yerde su birikintisi var. Ayağım kaydı, böyle bir görüntü oluştu. Ateş etmedim." sözleriyle savundu.

Genelkurmay'daki eylemlere ilişkin darbe girişimi davasında yargılanan eski kurmay albay Turğut, silahı terk edilmiş halde yerde bulduğunu ve "yanlış kişilerin eline geçmesin, emniyetsiz bir durum oluşmasın" diye aldığını öne sürdü.

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin "çatı" davada yargılanan Orgeneral Akar'ın eski Özel Kalem Müdürü Gözel, "FETÖ üyesi olduğu" yönündeki beyanları reddetti, "Çok göz önünde olan bir personeliz. Dosttan çok sevmeyenimiz vardır" dedi.

Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlerle ilgili "çatı" davasında Mahkeme Başkanı Dik, eski kurmay Binbaşı Özkan'ın, karargahta darbecilere karşı direnen vatandaşları "işgalci" olarak nitelendirmesine tepki gösterdi.

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin görülen çatı davasında, eski kurmay albay Gayır, Tuğgeneral Gökesaoğlu'nu derdest edildikten sonra kolundan tutarak götürdüğü fotoğrafla ilgili Gökesaoğlu'na yardım etmeye çalıştığını öne sürdü.